O nás

... jsme 4climbing…

Lezení je náš život.

80-tá léta minulého století – s lezením jsme začali již v dětství. Brzy se ke sportu přidaly i první brigády „z lana“ a práce ve výškách. To bylo ještě za dob budování socialismu. Lezecké vybavení v Čechách bylo v plínkách, místo lezeček jsme používali staré kopačky, sedáky nám šili kamarádi v garáži. K vejškovkám jsme používali vyřazené sportovní vybavení, jednak za hranou životnosti, jednak pro práce ve výškách naprosto nevhodné. 

asi 1995  – lezení nás stále více zaměstnává, vyřazený sportovní materiál nahradil nový, brigádu na laně nahradila práce na plný úvazek, ze zábavy se stala profese.

2012  - KV stěna   - otevřeli jsme první lezeckou stěnu v Karlových Varech. Od té doby se také datuje naše spolupráce se společností Singing Rock nebo Lanex, ale i se zahraničními výrobci  Petzl či Climbing Technology.

2016 – založení společnosti 4climbing s.r.o. jejíž hlavní činností má být prodej vybavení práce ve výškách a poskytování souvisejících služeb.

2019 -  V souvislosti se vzrůstající poptávkou po profesionálním lezeckém vybavení otevíráme eshop s vybavením pro práce ve výškách a sport. Veškeré námi prodávané zboží je certifikováno dle platných norem ČSN EN jako Osobní Ochranné Pracovní Prostředky pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Zároveň ve vazbě na dlouholetou spolupráci se společností Singing rock je KV stěna částečně upravena tak, aby její prostory mohly být využity jako polygon k proškolení výškových pracovníků. Z KV stěny se tak stává Singing Rock partnerský polygon.

Nechceme být (a nejsme) pouhými překupníky zboží. Vzhledem k našim bohatým zkušenostem s pracemi ve výškách jsme schopni každému poradit s nákupem vhodného vybavení. Navrhneme a dodáme nejvhodnější vybavení pracovníků v různých provozech. Provedeme komplexní proškolení pro práce ve výškách na našem polygonu. Většinu nabízeného vybavení si u nás můžete prohlédnout i vyzkoušet. Školení upravíme každému zájemci na míru dle jeho potřeb a platných norem. Kromě samotného prodeje zboží provádíme revize osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou.

Dlouholetá spolupráce se společností Singing Rock a Vertical Trade (dovozce značek Petzl, MSR, Thermarest…) nám umožňuje pravidelné proškolení našich zaměstnanců tak, aby jejich vědomosti odpovídaly vždy platným normám, legislativním změnám a posledním trendům v oblasti práce ve výškách a nad volnou hloubkou. 

Jsme 4climbing – vaše jistota pro práce ve výškách.

Zpět do obchodu