O nás

... jsme 4climbing…

Lezení je náš život.

80-tá léta minulého století – s lezením jsme začali již v dětství. Brzy se ke sportu přidaly i první brigády „z lana“ a práce ve výškách. To bylo ještě za dob budování socialismu. Lezecké vybavení v Čechách bylo v plínkách, místo lezeček jsme používali staré kopačky, sedáky nám šili kamarádi v garáži. K vejškovkám jsme používali vyřazené sportovní vybavení, jednak za hranou životnosti, jednak pro práce ve výškách naprosto nevhodné. 

asi 1995  – lezení nás stále více zaměstnává, vyřazený sportovní materiál nahradil nový, brigádu na laně nahradila práce na plný úvazek, ze zábavy se stala profese.

2012  - KV stěna   - otevřeli jsme první lezeckou stěnu v Karlových Varech. Od té doby se také datuje naše spolupráce se společností Singing Rock nebo Lanex, ale i se zahraničními výrobci  Petzl či Climbing Technology.

2016 – založení společnosti 4climbing s.r.o. jejíž hlavní činností má být prodej vybavení práce ve výškách a poskytování souvisejících služeb.

2019 -  V souvislosti se vzrůstající poptávkou po profesionálním lezeckém vybavení otevíráme eshop s vybavením pro práce ve výškách a sport. Veškeré námi prodávané zboží je certifikováno dle platných norem ČSN EN jako Osobní Ochranné Pracovní Prostředky pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Zároveň ve vazbě na dlouholetou spolupráci se společností Singing rock je KV stěna částečně upravena tak, aby její prostory mohly být využity jako polygon k proškolení výškových pracovníků. Z KV stěny se tak stává Singing Rock partnerský polygon.

Nechceme být (a nejsme) pouhými překupníky zboží. Vzhledem k našim bohatým zkušenostem s pracemi ve výškách jsme schopni každému poradit s nákupem vhodného vybavení. Navrhneme a dodáme nejvhodnější vybavení pracovníků v různých provozech. Provedeme komplexní proškolení pro práce ve výškách na našem polygonu. Většinu nabízeného vybavení si u nás můžete prohlédnout i vyzkoušet. Školení upravíme každému zájemci na míru dle jeho potřeb a platných norem. Kromě samotného prodeje zboží provádíme revize osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou.

Dlouholetá spolupráce se společností Singing Rock a Vertical Trade (dovozce značek Petzl, MSR, Thermarest…) nám umožňuje pravidelné proškolení našich zaměstnanců tak, aby jejich vědomosti odpovídaly vždy platným normám, legislativním změnám a posledním trendům v oblasti práce ve výškách a nad volnou hloubkou. 

Jsme 4climbing – vaše jistota pro práce ve výškách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení